inna
10 فروردین 1402 - 12:13

افزایش 3 برابری تولید زباله در قشم در دو هفته اخیر

رییس کمیته خدمات شهری و روستایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: روزانه 300 تن زباله در تعطیلات نوروزی از 2 شهر قشم و درگهان جمع آوری می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، شریف شریفی نژاد رییس کمیته خدمات شهری و روستایی ستاد اجرایی سفر قشم صبح امروز با اعلام این خبر افزود: روزانه حدود ۱۶۰ تن زباله در سطح شهر قشم بوسیله ۱۵ دستگاه خودروی حمل زباله مکانیزه و ۹ دستگاه خودروی کامیونت پیکاپ از جمع آوری و حمل می شود.

وی ادامه داد: در سایر ایام سال معمولا روزانه حدود ۴۵ تن زباله در شهر قشم تولید می شود که عملیات حمل آن بوسیله ۱۰ دستگاه پرس و ۴ دستگاه پیکاپ انجام می شود.

رییس کمیته خدمات شهری و روستایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: حجم زباله شهر درگهان و حوزه استحفاظی آن نیز در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز 1402 حدود ۱۴۰ تن است که بوسیله ۱۰ دستگاه خودروی حمل زباله مکانیزه و ۹ دستگاه خودروی کامیونت پیکاپ جمع آوری می شوند.

شریفی نژاد بیان کرد: در حالت عادی و روزهای معمولی روزانه حدود ۲۵ تن زباله از این منطقه بوسیله ۴ دستگاه پرس و ۶ دستگاه پیکاپ جمع آوری می گردد.

۵۸۰ پاکبان و ۳۸۰ سبزبان برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نوروزی در شهرهای قشم، درگهان، بنادر لافت و پهل، سواحل و معابر برون شهری و سایت های گردشگری خدمات ارائه می کنند.

همچنین ۲۴ دستگاه شیفت پرس، ۲۰ دستگاه پیکاپ، ۹ دستگاه تانکر آبرسانی و ۳ دستگاه تانکر تخلیه سپتیک به صورت شبانه روزی فعال است تا خللی در روند نظافت و پاکیزگی جزیره قشم ایجاد نشود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1117614