inna
06 اسفند 1401 - 00:13

جزییاتی از استقرار بزرگ ترین بیمارستان صحرایی کشور در بشاگرد

نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بزرگ ترین بیمارستان صحرایی کشور را برای استقرار یک هفتگی به بشاگرد برده است تا در اردویی جهادی، تمامی خدمات بهداشتی و درمانی لازم برای مردم منطقه را بصورت رایگان به آنان ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار است از صبح فردا شنبه 6 اسفندماه یک بیمارستان بزرگ صحرایی را در منطقه بشاگرد در شرق استان هرمزگان مستقر کند.

این بیمارستان صحرایی از نوع کانکسی - کانتینری است که 64 تختخواب بستری دارد و بیش از 200 نفر پرسنل درمانی در آن فعالیت خواهند داشت.

 

 

این بیمارستان فوق تخصصی سیار از اصفهان به بشاگرد منتقل شده است و خدماتی شامل قلب و عروق، زنان و زایمان، اطفال، دندان‌پزشکی، چشم پزشکی، اعصاب و روان، ارتوپد، پزشک داخلی، پزشک عمومی و جراح عمومی و نیز تجهیزات تشخیصی ام آر آی سیار و سی تی اسکن ارائه می شود و در بخش های جراحی نیز امکانات لازم برای انجام اعمال جراحی نیز وجود دارد.

تصویری از انجام عمل جراحی در این بیمارستان صحرایی در کرمانشاه

 

نیروی زمینی سپاه با محوریت قرارگاه مدینه منوره تاکنون دو بیمارستان صحرایی فوق تخصصی در قشم و توکهور و هشتبندی مستقر کرده است و خدمات شبانه روزی و ارزنده این قرارگاه در کنار نیروی دریایی سپاه و سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان در زلزله سایه خوش از خاطر مردم این منطقه از شهرستان بندرلنگه هرگز فراموش نخواهد شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1054857