inna
27 دی 1401 - 11:00

«زمستان» بهترین فرصت تعمیرات در واحدهای فولادی

گاز صنایع فولادی هرمزگان که عمدتا برای بالا نگهداشتن دمای کوره‌های ذوب از آن استفاده می‌کردند در روزهای اخیر به منظور تأمین گاز خانگی قطع شده است و برخی از این صنایع با برنامه ریزی قبلی، از این فرصت برای تعمیرات سالیانه بهره جسته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، به منظور تأمین پایدار گاز مورد نیاز بخش خانگی در کشور با توجه به سرمای کم سابقه در نقاط مختلف، گاز صنایع فولادی هرمزگان که عمدتا برای بالا نگهداشتن دمای کوره‌های ذوب از آن استفاده می‌شد، در روزهای اخیر قطع شده است.

فولاد هرمزگان، فولاد کاوه و مادکوش سه واحد صنعتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در مجاورت بندرعباس هستند که گاز آنها چند روزی است به منظور تأمین گاز بخش خانگی کشور قطع شده است.

ضرورت توجه صنایع فولادی به تأمین برق پایدار مورد نیاز خود از جمله اولویت‌های مهمی است که مسؤولان توسعه و تصمیم‌گیر در این زمینه باید بدان توجه ویژه داشته باشند.

همچنین مصرف مازوت در نیروگاه بندرعباس نیز در روزهای اخیر سبب بروز آلودگی در مناطق غربی شهر بندرعباس شده است.

در میان صنایع فولادی هرمزگان، صبا فولاد خلیج فارس با استفاده از این فرصت، کار تعمیرات اساسی خود را در پیش گرفته که می‌تواند الگویی برای دیگر واحدهای فولادی کشور نیز باشد که با برنامه ریزی تعمیرات خود در ماه دی و بهمن، بتوانند از این مساله به عنوان فرصتی بهره بگیرند تا تأثیری بر عملکرد و تولید آنها باقی نگذارد.

ضرورت تقویت سرمایه گذاری‌ها در زمینه تولید برق با ایجاد نیروگاههای کلاس اف، اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای دوجداره سازی پنجره منازل مسکونی، رعایت دقیق مباحث عایق کاری و نیز توسعه هر چه بیشتر استفاده از انرژی‌های پاک در کشور بخصوص با توجه به دارا بودن آفتاب شدید در بسیاری از مناطق را دوچندان می‌سازد.

تدوین استراتژی جامع در حوزه تولید فولاد در کشور که کارشناسان همواره بر تدوین و اجرایی سازی آن تأکید دارند، سبب خواهد شد تا فعالان این حوزه بتوانند از تهدیدات احتمالی پیش رو، فرصت ساخته و بیشترین بهره وری را بدست آورند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 982090